Profesyonel Bina İlaçlama Servisi

Bina İlaçlama

Site İlaçlama

İstanbul nüfusunun büyük bir bölümü apartmanlarda, sitelerde yaşıyor. Apartmanlarda evleri tek tek ilaçlamak her zaman olumlu sonuçlar doğurmuyor. Çünkü, siz evinizi ilaçlatsanız da böceklerle posta kutunuzda, merdivenlerde ya da asansörlerde karşılaşabiliyorsunuz. Bu nedenle en iyi çözüm, toplu yaşam alanlarımızın periyodik olarak ilaçlanması. Üstelik toplu ilaçlama yapıldığında, maliyet açısından daha ekonomik sonuçlar doğabiliyor. Daha da önemlisi depo ve merdiven boşlukları gibi ortak kullanım alanları sadece toplu ilaçlama yapıldığı durumlarda elden geçirilebiliyor.

Özellikle sitelerin ortak kullanım alanları ve teknik altyapı birimleri sorunların kaynak noktası olabiliyor. Hal böyle olduğunda siz evinizi ne kadar da temiz tutsanız ne kadar da özen gösterseniz bir anda hiç de tahmin etmediğiniz bir böcek problemiyle karşılaşabiliyorsunuz. Bundan dolayı site ve apartman gibi toplu yaşam alanlarında bireysel (dairesel) önlemlerin yanı sıra gerek açık gerek kapalı ortak alanların yönetimler tarafından profesyonel ilaçlama şirketlerine düzenli olarak ilaçlatılması toplum sağlığı için bir lüks değil gerekliliktir.

Yaptırılacak ilaçlama uygulamalarının yanı sıra özellikle atıklar ve onların toplanması, atılması ya da atılana kadar muhafaza edilmesi hususunda hijyenik şartların sağlanması, açık/yeşil alanlarda düzenli bakım yapılması yine böcek problemiyle karşılaşılma frekanslarını azaltacaktır.

Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlama iki nedenle büyük önem taşır. Böcekler ve fareler bahçenizdeki bitkilere zarar verebileceği gibi onların evinize, işyerinize girme olasılığı da oldukça yüksektir. Bahçeli yani müstakil evler apartman ya da bahçesiz evlere oranla daha fazla haşere barındırırlar. Bu nedenle de ilaçlama işlemleri daha farklı uzmanlıklar gerektirir.

Ev ya da işyerlerimizde karşılaşmadığımız böcek ve fare türleriyle bahçede karşılaşabiliriz. Kullanılan ilaçlar bahçe bitkilerine ve varsa bahçede yaşayan diğer canlılara zarar vermez.

Eğer bahçenizde ya da bahçeli evinizde evcil hayvan besliyorsanız dönemlerine göre özellikle kene ve pire riskine karşı dikkatli olmanız ve gereken tedbirleri almanız gerekir. Aksi taktirde bu durumdan evcil hayvanınız kadar sizin de zarar görmeniz işten bile değildir. Her ne kadar evcil hayvanlarınızın bakımını düzenli olarak yaptırıyor olsanız da sahipsiz hayvanlarla temasları ya da problemli başka bir alanda gezinmeleri sonucu böcek problemiyle bir anda bahçenizde hatta evinizde karşılaşmanız da kuvvetli bir ihtimaldir. Bunun dışında kalan

Villa İlaçlama

Daha mutlu bir hayat sürmek için bir villaya taşındınız. Ama, bahçenizde huzurla, rahatça oturamıyor olabilirsiniz. Sağlığınız ve huzurunuz için bahçelerin ilaçlama yaptırılarak böceklerden arındırılması gerekmektedir. Bunun için bahçelerin mutlaka temiz tutulması, geçirilebiliyor. Özellikle sitelerin ortak kullanım alanları ve teknik altyapı birimleri sorunların kaynak noktası olabiliyor. Hal böyle olduğunda siz evinizi ne kadar da temiz tutsanız ne kadar da özen gösterseniz bir anda hiç de tahmin etmediğiniz bir böcek problemiyle karşılaşabiliyorsunuz.

Bundan dolayı site ve apartman gibi toplu yaşam alanlarında bireysel (dairesel) önlemlerin yanı sıra gerek açık gerek kapalı ortak alanların yönetimler tarafından profesyonel ilaçlama şirketlerine düzenli olarak ilaçlatılması toplum sağlığı için bir lüks değil gerekliliktir. Yaptırılacak ilaçlama uygulamalarının yanı sıra özellikle atıklar ve onların toplanması, atılması ya da atılana kadar muhafaza edilmesi hususunda hijyenik şartların sağlanması, açık/yeşil alanlarda düzenli bakım yapılması yine böcek problemiyle karşılaşılma frekanslarını azaltacaktır.