Fare İlaçlama

Fareler zararlılar sınıflarından kemirgen gurubuna dahil olup, insan hayatına etkileri günümüz şartlarında çok daha faal hale geldiği için ilaçlama sektöründeki önemini her geçen gün daha da artmaktadır. Bu canlıları tehlikeli kılan en önemli özellikleri gezinmiş oldukları yüzeyler üzerinde yer alan tüm mikrop ve de virüsleri insanların yaşam alanlarına dışkı ve salyaları taşımalarıdır. Bu yüzden fare ilaçlama esnasında mutlak suretle profesyonel ve de bilinçli olarak yapılmalıdır.

Fareler sadece evlerde kendilerine yaşamak için yuva oluşturmazlar. Tüm kapalı alanlarda yaşayarak buradaki mobilyaları, kabloları, gıdaları kemirirler. Bu haşerelerin salgıladıkları salyada morfin etkisi olduğu için havanları ya da insanları uykusunda ısırdığında, ısırılan bunu fark edemez. Koku alma duyuları aşırı güçlü olduğundan bir yerin içerisinde yer alan her türlü yiyeceğin kokusunu rahatlıkla alabilirler. Fareler insanlara tifo, veba, humma gibi çeşitli hastalıkları bulaştırırlar. Anatomik yapıları sayesinde çok hızlı hareket ederler ve her türlü engelden çok kolayca kurtulabilirler.

Geçmişten günümüze baktığımız zaman farelerde çok büyük değişimler gözlenmeye başlamıştır. Sadece boyutları değişmemiş, boyutları ile birlikte taşıdıkları mikroplar ve virüslerde tehlikeli boyutlara ulaşmaya başlamıştır. Bu sebepten dolayı farenin bulunduğu yerlerde kesin müdahale şarttır.

Fare İle Mücadele

Fare ilaçlama konusunda karar verildiği zaman profesyonel yardım almak gerekmektedir. Çünkü kişisel olarak yapacağınız müdahale sonrasında fareler göremeyeceğiniz yerlerde ölebilir ve bunun sonucunda öldüğü yerde kurtlanabilir. Ve çok daha fazla zarar ile sizi karşı karşıya bırakabilir. Bundan dolayı etkili bir şekilde bu haşerelerden kurtulmak için farelerin bulunduğu yeri ilaçlama firmalarına teslim etmeniz gerekir.

Fare ile mücadele yöntemleri arasından en çok tercih edilen ve en sağlıklı yöntem kemirgen ve fare istasyonları kurulmasıdır. Özel olarak hazırlanmış fare yemlerinin, fareler için özel dizayn edilmiş kapalı bir kutu(istasyon) içlerine yerleştirilmesi ile fareler bu yemlerden yedikten 24 saat içerisinde yuvalarında ölmektedirler. Yemin özel hazırlanmış içeriği sayesinde fareler öldükten sonra içten içe kuruyarak, mumyalama dediğimiz bir şekilde kurumaktadır. Bu yöntemin amacı fare öldükten sonra leşin etrafa kötü koku yaymasını engellemek ve en önemli özelliği de etrafa mikrop ve bakteri yaymasını engellemektedir

Fare yem istasyonu

Kemirgen Yem İstasyonu

Ölçüler ve Ağırlık: 650 gr -34 x 23 x11 cm

Kapak Özelliği     : Pratik Kilit Sistemi

Renk                     : Siyah ve istenilen renklerde
Montaj                  : İç ve dış mekanlarda

metal-canli-yakalama-kMetal Canlı Yakalama

Ölçüler ve ağırlık: 750 g-26 x 15 x5 cm

Özellik: Tamamen galvanizli paslanmaz çelik saç

Kapak Özelliği: Kırılmaz asetat

Renk: Metalik

Recent Posts